Основні види риб внутрішніх водойм Одеської областіСазан (короп)

Сазан (ко́роп) - поширена прісноводна промислова риба родини коропових, найважливіший об’єкт промислу. Довжина тіла коропа — до 1 м. Сазан (короп) досягає статевої зрілості на 3-5-му році життя. Нерест у травні при температурі води +17 °C. Потенційні можливості росту у коропа досить високі. За сприятливих умов утримання короп може досягати маси від 1,0-1,5 кг на першому році життя до 2-3 кг на другому.

У 2017 році вилов сазана (коропа) по внутрішнім водоймам Одеської області склав 228,6 тонн.


Карась сріблястий

Карась сріблястий - риба родини коропових. Ареал карася сріблястого охоплює басейни Дунаю, Дніпра. Тривалість життя до 12 років. Живуть у річках, ставках, озерах, канавах. Невимогливі до якості води, може жити у дуже замулених водоймах з низьким вмістом кисню у воді, навіть у болотах. Можуть занурюватись у мул та переносити нетривале пересихання водойми, залишаються живими при промерзанні водойми. Нерест порційний, проходить до 3 разів на рік. Статевої зрілості самиці досягають на 3 -4 році життя.

Вилов у 2017 році карася склав 3208,1 тонн.


Товстолобик білий

Довжина дорослого товстолобика досягає 1 метра, а маса — переважно не більше 40 кг. Статева зрілість товстолобиків настає у віці 3-4 років. Харчуються переважно дрібними водоростями на мілководді. На період зими впадають у сплячку в «зимувальних ямах».

У 2017 році вилов рослиноїдних по внутрішнім водоймам Одеської області склав 1134,8 тонн.


Краснопірка

Краснопірка - рід риб родини коропових. Довжина до 36 см, вага до 400 — 500 г, іноді до 2 кг. Тіло високе, сплюснуте з боків, луска відносно крупна. Голова невелика, рот верхній косий, зуби двохрядні. Спинний плавець сильно зміщений назад. Спина темно-бура з зеленуватим відтінком, боки жовтувато-золотисті, черево сріблясте. Спинний та грудні плавці сірі з червоними верхівками, всі інші яскраво червоні. Очі жовтого кольору. Статевої зрілості досягає у віці 4 - 5 років при довжині тіла не менше 12 см. Нерест відбувається у кінці травня - на початку червня, коли вода прогрівається вище 15 °C.

Вилов краснопірки у 2017 році склав 13,6 тонн.


Судак звичайний

Судак - один з цінних видів риб. Нерест у судака відбувається навесні, коли температура води доходить до позначки 12-14 градусів. Для нересту вибирає мілководні ділянки, зазвичай з затопленими кущами, деревами або великим сміттям на дні. Нереститься ж зазвичай вперше на 3-4 році життя. Судак є одним з найпоширеніших в Україні хижаків і є привабливим об'єктом аматорської риболовлі. М'ясо судака вважається дієтичним продуктом — жирність його мінімальна.

У 2017 році вилов судака по внутрішнім водоймам Одеської області склав 159,2 тонн.


Лящ

Лящ - вид риб родини коропових. Лящ досягає довжини 45 см, ваги 2,5-3 кг. Живе до 20 років, але зазвичай менше. У південних районах зростає він швидко, статевої зрілості досягає у 3-4 роки, при довжині близько 25 см. Нерест ляща починається при температурі води 12-16 00С, в кінці квітня - в травні на півдні, в кінці травня - в червні на півночі. М'ясо ляща цінне, і він є важливою промисловою рибою.

У 2017 році вилов ляща по внутрішнім водоймам Одеської області склав 404,3 тонн.


Тараня (плітка)

Тараня — вид риб роду плітка. Іноді розглядається як підвид плітки звичайної. Трапляється у розпріснених ділянках в Чорному та Азовському морях та прісних водах їх басейнів: р. Дністер, рідше - у р. Дунай. Має промислове значення. У продаж потрапляє здебільшого у в'яленому вигляді. Досягає статевої зрілості на 3-5 році, при довжині тіла 12 см. Нерест відбувається в кінці квітня – на початку травня.

У 2017 році вилов тарані по внутрішнім водоймам Одеської області склав 61,2 тонн.


Піленгас

Піленгас — напівпрохідна риба родини кефалевих. Піленгас на всіх етапах постембріонального розвитку може жити у воді з великим діапазоном засоленості (0 - 33‰) та температур. Розміри до 60 см, вага до 3 кг. Тримається зграями. Живиться переважно детритом, іноді дрібними безхребетними. Статевої зрілості досягає у віці 4 - 5 років. Нерест у прибережній зоні у травні — червні, при температурі води 18 — 24°С. Ікра пелагічна (плаває на поверхні), дрібна.

Вилов піленгаса у 2017 році по внутрішнім водоймам Одеської області склав 692,6 тонн.


Оселедець чорноморський

Оселедець чорноморський - прохідна риба Чорного та Азовського морів. Розповсюджена вздовж берегів Чорного моря, особливо в північно-західній частині. Входить в р. Дністер, р. Дунай, р. Південний Буг. Довжина до 45 см (зазвичай до 30 см), вага до 1 кг. Риби крупної форми досягають статевої зрілості у віці 3 - 5 років, дрібної на 2 рік. Нерестова міграція починається навесні, раніше йде крупна форма. Нерест порційний у травні - серпні, у річках, на великій відстані від гирла, при температурі 17,5—26° С.

У 2017 році вилов оселедця в басейнах річок Дунаю та Дністра склав 365,2 тонн.


Бичок-кругляк

Бичок-кругляк є дрібно-розмірною рибою, для якої характерна наявність чорної плями на першому спинному плавці. Черевні плавці, як і в більшості бичків, утворюють присосок. Кругляки мають довжину до 25 см. Мешкає у воді з мінералізацією до 18-24 ‰, не уникає прісних вод. Поширений на шельфі з піщаними і кам'янистими ґрунтами при невисокому замуленні, на глибинах від 1-2 до 10-17 м. Статевої зрілості частина бичків-кругляків досягає вже на другому році життя, іноді при довжині тіла всього близько 5 сантиметрів. У віці трьох років вже всі рибки стають статевозрілими. Нерест відбувається з квітня до вересня. Самці у цей період набувають чорного забарвлення зі світлою окантовкою країв анального, хвостового і другого спинного плавців.

Вилов бичків у 2017 році по внутрішнім водоймам Одеської області склав 37,8 тонн.


Рак широкопалий

Рід безхребетних тварин ряду десятиногих ракоподібних, довжина тіла зазвичай 6-15 см, іноді — до 80 см. Рід складається з трьох видів, усі зустрічаються в Україні.

Рак широкопалий поширений у деяких невеличких річках і озерах правобережної заплави р. Дністра, р. Пруту. Тіло рака, на відміну від дафнії, вкрите твердим покривом — панциром. Він складається з хітинової шкірки (кутикули), просоченої вапняними (неорганічними) солями, що додають панциру міцність і твердість. Панцир захищає тіло річкового рака від пошкоджень. Раки всеїдні. Вони полюють на дрібних тварин, яких можуть захопити клешнями, поїдають відмерлі рештки тваринних організмів, запах яких чують здалеку. Живляться раки також і рослинною їжею - водоростями, пагонами очерету. Зимують вони у норах, у найглибших місцях.

Вилов раків у 2017 році склав 6,02 тонн.

Управління Державного агентства рибного господарства у Одеській області

Адреса: вул. Балківська, 12-В, м. Одеса

тел.:+38 (048) 705-13-70 , тел/факс:+38 (048)705-13-86

E-mail: od.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

f y t t